Turkcell T80 Özellikleri, Fiyatı ve Hakkında Her Şey!


ZTE ♥ Turkcell

Turkcell, bugün yaptığı lansman ile yeni akıllı telefonu T80’i resmen duyurdu. Lansman kapsamında Turkcell, şimdiye kadar T serisinin 2 milyon 700 bin adet cihaz sattığını duyurdu. Turkcell T80, sahip olduğu donanım ve yetenekleriyle orta seviyeye, firma içinde ise üst seviyeye hitap eden bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz biraz daha ayrıntıya girelim.
Altın, gümüş ve gri renk seçeneklerine sahip metal kasasında 5.2 inçlik Full HD bir ekran barındıran Turkcell T80, kaputunun altında ise Snapdragon 435 yongasını barındırıyor. 1.4 GHz, 8 çekirdekli bu yonganın grafik yükünü ise Adreno 505 birimi sırtlanıyor.

Çift Kamera Modası

Multimedya tarafında 2 GB RAM ve 16 GB arttırılabilir dahili depolama alanı sunan Turkcell T80’in en büyük yeteneği ise kamera tarafında. Günümüzün modası çift kameraya Turkcell’inde uyduğunu görüyoruz. Arka tarafında 12 MP + 2 MP çift kamera barındıran T80’in ön yüzünde ise flaş destekli 13 MP özçekim kamerası yer almakta. Çift kamera ile bokeh efekti, alan derinliği, 3d çekimler yapabilmek mümkün.
4.5G uyumlu ve 300Mbps indirme hızlarına ulaşabilecek telefonda 2730mAh gücünde bir batarya yer alıyor. Batarya kısmının biraz zayıf olduğunu belirtmeliyiz ancak normal kullanımda bir gün çıkarılır. En güncel Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle gelen cihazın satış fiyatı ise 1.299 TL. Kampanya kapsamında ön satışa özel T-VR gözlüğü de hediye. Ayrıca Platinum abonelerine özel tarifeye ek 39 TL ile de cihaza sahip olabilirsiniz. Turkcell T80, 18 Temmuz’da raflardaki yerini alacak.
Not; Cihaz, ZTE yapımı Blade V8’dir. Blade V8, bu yılın başında tanıtılmıştır.

Turkcell T-VR


Turkcell T-VR adından da anlaşılacağı üzere bir sanal gerçeklik gözlüğü. Ancak bu, mobil operatör markalı ilk VR gözlüğü olma özelliğini de taşıyor. İlk olarak Turkcell T80 ile çalışacak olan gözlük diğer telefonlarla da uyumlu. Uyumlu ekran boyutu ise 4.7 inç – 6 inç arasında değişiyor. Peşin fiyatı 199 TL olan T-VR, tarifeye ek 7.99 TL olarak da satın alınabilir. Ek olarak eğer 18 Temmuz’a kadar Turkcell T80 siparişi verirseniz bu size hediye ediliyor.
Kaynak; Turkcell


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir