Karşınızda Snapdragon 845 Özellikleri ve Snapdragon 835 Kıyaslaması


Güzel olmuş

Beklenildiği gibi Qualcomm, birkaç gün evvel yeni yongası Snapdragon 845‘i resmen duyurdu. Snapdragon 845 önümüzdeki yıl Galaxy S9, LG G7 ve Xiaomi Mi7 gibi telefonlarda kullanılacak. Peki bu yonga bizlere neler getiriyor, hemen onlara bakalım.
İlk olarka Snapdragon 845, önceki yongaya göre yani Snapdragon 835’e göre genel anlamda %30 daha verimli. Yeni grafik çekirdeği Adreno 630 ise yine %30 daha iyi grafik, daha iyi video performansı ve daha düşük enerji tüketimi sunuyor.
Qualcomm’un Snapdragon 845 yongası içerisinde, bir Kryo 385 CPU, bir Hexagon 685 DSP (dijital sinyal işlemcisi), bir Spectra 280 ISP (görüntü sinyali işlemcisi), AQustic Audio ve aynı zamanda şirketin en hızlı modemi – X20 Gigabit LTE yer alıyor. Yonganın görüntü sinyal işlemcisi olan Spectra 280 ISP “Ultra HD premium capture” özelliği ile ön plana çıkıyor. Bu 4K HDR 60 FPS‘de video kaydı anlamına geliyor. Aynı zamanda 480 FPS’de 720p videolar da çekilebiliyor. Güvenlik açısından ise Snapdragon 845, parmak izi, iris, ses ve yüz gibi aklınıza gelebilecek herhangi bir biyometrik kimlik doğrulama yöntemini desteklemekte.
Kryo 385 işlemcisine baktığımızda ise, 1.8 GHz‘de saat hızına sahip dört verimlilik çekirdeğinin yanı sıra 2.8GHz‘e kadar dört performans çekirdeğini görmekteyiz. Önceki neslin %25 daha hızlı olan çekirdekler 10 nanometre FinFET işlem teknolojisi kullanılarak üretiliyor.

#Kaynak; PhoneAreaQualcomm


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir