Karşınızda Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra; Orta Seviyeye Yeni Soluk


Sony, MWC fuarı kapsamında yeni akıllılarını tanıttı. Önceki yazımızda Xperia XZ Premium ve Xperia XZs modellerini size detaylarıyla birlikte aktarmıştık. Şimdiki konuklarımız ise orta seviyeye ve uygun fiyata sahip Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra. Sony bu ailede de isimler için çok fazla düşündüğünü yine belli ediyor.
[blockquote type=”default” style=”2″]Tüm MWC 2017 haberlerini okumak için Buraya tıklalayabilirsin[/blockquote]
Tasarımsal açıdan bir farkalrı bulunmayan ancak Xperia XA1’in küçük model, XA1 Ultra’nın sie büyük model olduğu seride her iki cihazada MediaTek Helio X20 yongası güç veriyor. Orta seviye için güzel bir işlemci. Ekran tarafında ise Xperia XA1 5 inç HD çözünürlüklü ekran, XA1 Ultra ise 6 inç Full HD ekran ile geliyor.


Bellek tarafında ailenin küçüğü Xperia XA1, 3 GB RAM ve 32 GB arttırılabilri depolama ile destekleniyorken Xperia XA1 Ultra ise 4 GB RAM ve 64 GB arttırlabilir depolama ile donatılmış. Batarya boyutları ise 2300mah ve 2700mAh olarak konumlandırılmış.
Siyah, Beyaz, Pembe ve Altın renk seçenekleriyle gelecek olan cihazların ana kamerası faz ve lazer algılamalı 4K çekim kabiletli 23 MP F/2.0 aralığa sahip ExmorRS sensör olurken ön kameralar ise farklı. XA1’de ön tarafta 8 MP selfie kamera yer alırken XA1 Ultra’da ise OIS destekli 16 MP kamera bulunuyor.
Son olarak Sony, Xperia XA1 modelinin 26 Nisan’da 300 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağını belirtirken XA1 Ultra modei hakkında bir açıklamada bulunmadı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir