Lenovo, Tüm Telefonlarında Saf Android Kullanma Kararı Aldı


Haftanın en mutlu eden haberi

Bildiğiniz gibi Android’in en büyük eksiği özelleştirilmiş arayüzler nedeniyle geciken güncellemeler. Lenovo, bu konuya olması gereken çözümü bulmuş durumda. Firma bundan sonra çıkacak tüm akıllı telefonlarında saf Android arayüzü kullanacak.
Lenovo Mobil Pazarlama Müdürü Anuj Sharma’n yaptığı açıklamada yaklaşık bir yıldır kullanıcılardan gelen geri bildirimleri incelediklerini ve bu doğrultuda Vibe Pure UI arayüzlerini gelecek olan tüm akıllı telefonlardan kaldıracaklarını ve yerine saf Android kullanacaklarını açıkladı.
Yakınca çıkacak olan K8 Note ile başlangıç adımı atılacak. Telefon Android 7.1.1 sürümü ile gelecek.
Açıkçası Lenovo zaten güncellemeler konusunda oldukça iyi bir firmaydı. Kullandıkları arayüz de yine zaten saf Android’e oldukça yakındı. Umarım diğer akıllı telefon üreticileri de bu doğrultuda bir karar alırlar. Bu arada Lenovo bu hamlesi sayesinde Android O güncellemesini en erken veren firmalardan olabilir.
Kaynak; The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir