Lenovo ve Beşiktaş'tan Bir İlk; Lenovo Game On


Başarılı

Lenovo ve Beşiktaş JK‘den dünyada bir ilk gerçekleştirildi. Beşiktaş’ın akıllı stadı Vodafone Park‘ta dünyada bir spor kompleksi içerisinde yer alan ilk oyun alanı açıldı. Lenovo Game On adıyla açılan oyunculara yönelik 1000 metre karelik alanda Lenovo’nun sanal ve arttırılmış gerçeklik çözümlerini deneyebilmeniz mümkün. Ayrıca 200 metre karelik Microsoft Xbox One özel alanı de yer alamakta, bu kısımda Xbox One X konsolları da yer alıyor.

Lenovo’nun kendi markası Legion bilgisayarlar üzerine şekillenen sistemleri içeren Lenovo Game On, 12 yaş ve üstü kişilere turnuvalara katılabilme ve farklı bir oyun deneyimi yaşayabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca firmanın Jedi Challenges arttırılmış gerçeklik uygulaması da satışa sunulmadan önce ilk defa Türkiye’de burada sergileniyor. Lightsaber’lar ile bu deneyimi yaşayabileceğiniz ve savaş ortamına girebileceğiniz 3 farklı Jedi Challenges ortamı yer alamakta.
Lenovo Game On, hergün 12.00 ile 24.00 saatleri arasında açık olacak. Ayrıca her hafta bir turnuva düzenleme planının da olduğu aktarılanlar arasında.

Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, kulüp olarak e-spor’u ve dijital oyunculuğu yakından takip ettiklerini ve bu alanda çalışmalar yapmaya devam edeceklerini aktardı.
Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu ise ”Hedefimiz Lenovo Game On’a gelen ziyaretçilerin vakitlerini en keyifli şekilde geçirebilmeleri olacak. Bu noktada ziyaretçilerimiz üstün performanslı ürünlerimizle oyun oynayabilecekler, turnuvalara katılabilecekler ve birlikte keyifli vakit geçirebilecekler. Lenovo olarak gaming pazarında çok büyük bir gelişme potansiyeli görüyoruz, Lenovo Game On ile birlikte bu alandaki hedeflerimizi ve vizyonumuzu bir üst noktaya taşımanın heyecanını yaşıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Açıkçası ülkemiz e-spor pazarına gerçekten erken giriş yaptı ve bu alanı ciddiye aldı. Ülkemizde bu tip adımların atıldığını görmek hem oldukça sevindirici.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir