LG, Ev Aletleri için Google ile İşbirliği Yapacak ''OK, Google. Bana buz yap''


Akıllı ev aletlerindeki gelişim devam ediyor. Sanal sesli asistanlar ile desteklenen ev aletleri, hayatımızı daha kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bildiğiniz gibi Google’ın yapay zeka destekli sesli asistanı olan ”Google Assistant”, hali hazırda telefonlarda ve Google Home cihazında yer alıyor. Ancak bu böyle kalmayacak. LG ile Google önemli bir işbirliğine giderek sesli asistanı ev aletlerinde kullanma konusunda anlaştı.
Google Assistant, LG’nin ev aletlerinde alıştığımız gibi çalışacak ve istediklerimizi sadece yerine getirecek. Bu anlaşma uyarında LG ilk olarak SIGNATURE markası altındaki premium cihazlarında Google Assistant’ı kullanacak. Hatta premium hava temizleyicisini duyurdu bile. (OK, Google. Bu insanlara biraz hava ver)
Bunların yanı sıra sesli asistan ile desteklenen LG çamaşır makinesinde yıkama döngüsü takip edilebilecek, buzdolabında ise eğer istenirse biraz daha buz yaptırılabilecek.
Google Assistant ile desteklenen cihazlar bu Haziran’da Amerika’da satışa çıkacak ve premium sınıfta yer alacak. Yavaş yavaş premium olmayan ev aletlerine de bu özellikler ulaşacak. Esasında her evde bu premium aletleri satın almak için bir kaynak ya da bir ihtiyaç yok ancak gelecekteki akıllı evinizde bunlar olmazsa olmazlarınızdan ve gelin adayının sizden isteklerinden biri olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir