LG G4 ve V10 Kullanıcıları Kronik Sorunlar Yüzünden LG'ye Dava Açtı


LG ve onun kronik bitmek bilmeyen sorunları hakkında bir sürü yazı ve birkaç tane de videoyu sizlerle paylaşmıştık. Geri dönüşler bizlere gösterdi ki özellikle LG G4’te sorunlar bitmek tükenmek bilmiyor. Sorunlardan canı sıkılan bazı kullanıcılar ise çözümü firmayı dava etmekte bulmuş.

Kısa süre önce LG’yi G4 ve V10 modellerinde yaşanan sorundan ötürü kullanıcılar dava etti. Dava nedeni ise tahmin edeceğiniz üzere ”bootloop” yani cihazın yeniden başlatma döngüsüne girmesi ve batarya bitene kadar bunu tekrar etmesi.
Bu sorun üzerinde kullanıcılar Kaliforniya Federal Mahkemesi’ne LG’yi haksız ticaret ve garanti yasalarını ihlal etme suçlardan ötürü dava etmiş durumda. Mahkemeden kullanıcılar açısından olumlu bir sonuç çıkacağı umuluyor zira LG’nin bu sorundan haberi var zira firma 2016 senesinde G4 modelinde yeniden başlama döngüsü sorunu olduğunu resmen kabul etmiş ve sadece garanti kapsamındaki cihazların değiştirileceğini açıklamıştı.
Firma tarafından yapılan açıklamada bu sorunun cihazın donanımsal bileşenleri arasındaki bağlantılardan kaynaklandığı belirtilmiş ve sorunun üretici kaynaklı olduğunu kabul etmişti. Fakat sadece garanti kapsamındaki cihazlar için değişime izin vermişti. Hatta ve hatta biliyoruz ki garanti kapsamında ki cihazların bile değişimi yada tamiri için çok zorlu süreçlerden geçildiği bazende tamirin reddedildiği durumlar yaşanmıştı.
Konu hakkında bir LG G4 müzdaribi olan Serhat’ın yaşadığı olayları aktardığı bu video izlemenizi öneririz.

Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir