LG G6 için Android Oreo Güncellemesi Başlıyor!


Güzelli


Son günlerde yoğun bir süreçten geçen Güney Koreli teknolji devi LG, hali hazırdaki G serisi amiral gemisi olan G6 için Android Oreo güncellemesini çok kısa bir süre sonra başlatacağını duyurdu. LG G7 ThinQ tanıtımına çok az bir süre kalmışken firmanın bir önceki model için güncelleme vermesi güzel bir şey ancak çok daha önce gelmesi gerekirdi.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre LG G6, 30 Nisan tarihinden itibaren Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuşmaya başlayacak. Güncelleme yine dalga dalga dağıtılacak ve ilk olarak Güney Kore’de dağıtılacak. LG G6 sahipleri OTA üzerinden ya da telefonu bilgisayara bağlayarak LG Bridge uygulaması üzerinden güncellemeyi yapabilecek.

Android Oreo güncellemesi ile beraber performans ve pil konusunda iyileştirmelere getiriliyor. Bunların yanında Oreo ile gelen picture in picture özelliği yani bir uygulamada işlem yaparken bir diğer uygulamadan video izlemeniz mümkün kılınıyor. Ek olarak LG V30S ThinQ ile gelen yapay zeka özellikleri de G6’ya eklenecek. Belirttiğimiz gibi 30 Nisan’da Güney Kore’de güncellemenin dağıtımı başlayacak. Bundan sonra ise diğer ülkelere geçilecek fakat ülkemiz ve diğer ülkelere güncellemenin ne zaman geleceğine dair bir bilgi bulunmamakta.

#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir