LG G7 ThinQ, LG G6, LG V20 ve LG Q6 için Büyük Android Güncellemeleri!


Güzel iş LG


LG Electronics, LG G7 ThinQ, LG G6, LG V20 ve LG Q6 telefonları için yazılım güncellemelerini kullanıma sunacağını duyurdu. Yeni güncellemeler ile LG G7 ThinQ kullanıcıları, fotoğraflara veya videolara sanal avatarların eklenmesini sağlayan yeni Artırılmış Gerçeklik (AR) Etiket özelliğine kavuşurken, LG G6 gibi premium akıllı telefon kullanıcıları da bir dizi gelişmiş kamera özelliği geliyor.

LG V20’ye Android Oreo Geliyor

Yeni yazılım güncellemesiyle birlikte LG V20, Android 8.0 Oreo OS’e sahip olacak. İlk olarak Güney Kore pazarında başlayacak güncelleme önümüzdeki aylarda diğer uluslararası pazarlara gelecek.

LG V20’ye gelen Oreo OS güncellemesi ile kullanıcıların daha hızlı bir Android deneyimi yaşayacakları belirtiliyor. Kullanıcılara video için resim içi (picture in picture) destek, bildirim gruplaması gibi bir dizi yenilik sunacak güncelleme, uzatılmış pil ömrü ve uygulama optimizasyonu ile kullanılabilirliğe odaklanacak.

LG G7 ThinQ Kamerası Gelişiyor

Türkiye’de satışa çıkan LG G7 ThinQ çok yakında yeni eğlence özelliklerini öne çıkaran Artırılmış Gerçeklik (AR) Etiket güncellemesini alacak. Kullanıcılar animasyonlu 3D karakterleri veya AR Etiket özelliği ile çevrimiçi olarak kolayca paylaşılabilecek fotoğraflara ve videolara metin ekleyebilecek.

LG G6’ya QLens Geliyor

Yeni güncellemeyle birlikte LG G6, şu ana kadar sadece LG’nin birinci sınıf akıllı telefonlarında bulunan QLens’e sahip olacak. Çok kullanışlı bir fotoğraf makinesi özelliği olan QLens, görüntü tanıma için yapay zeka teknolojisinden yararlanarak kullanıcıların online alışveriş deneyimini iyileştiriyor. QLens ile herhangi bir ürünün fotoğrafı çekildiğinde ürünün online satın alınabileceği yerler ve benzer öneriler kullanıcıya sunuluyor. QLens ayrıca binalar ve heykeller gibi simgesel yapılar hakkında bilgi almak amacıyla benzer resimlerine ulaşmak için de kullanılabilecek. Kullanıcılar ayrıca çevrimiçi arama için QLens ile dahili QR Kod tarayıcısını kullanabilirler.

LG G6’ya yeni güncellemeyle eklenen Parlak Mod ile birlikte çekilen fotoğraflar daha iyi görünecek.

LG G6 kullanıcıları ayrıca her saniye aralığında flaş desteği sunan Hızlı Atlatma özelliği sayesinde kullanıcılar fotoğraflarını GIF’ler haline getirebilecek. LG G6’nın Flaş Destekli Zaman Ayarlayıcı özelliği sayesinde kalabalık grup fotoğrafları çekmek kolaylaşacak.

Android Oreo ve LG Q6!

Orta segmentte FullVision ekran özelliğine sahip ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyan LG Q6 yeni güncellemeyle birlikte Android 8.0 Oreo işletim sistemine sahip olacağı gibi aynı zamanda yeni ses özellikleri de kazandıracak.

Geçtiğimiz Nisan ayında hayata geçirdiği Yazılım Güncelleme Merkezi’nin meyvesinin alınmaya başladığını görmek hem firma hem de kullanıcıları açısından sevindirici olsa gerek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir