LG V30 Tanıtıldı! İşte Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı


Bu sefer oldu (mu?)

LG son dönemlerde akıllı telefon pazarında bir türlü yüzü gülmeye birkaç firmadan bir tanesi. LG G6 ile aradığını bulamyan firma IFA kapsamında yeni canavarı LG V30‘u resmen tanıttı.
LG V30 esasında Galaxy S8 ailesine tasarımsal açıdan hayli benziyor diyebiliriz ama güzel bir şey yapmak istiyorsanız ilk yapana benzemeniz oldukça doğal. LG, V20 ve V10 modellerinde kullandığı ikinci ekranı artık kullanmıyor ki bu güzel olmuş. Öte yandan çerçevesiz ekran, LG’nin diyişiyle FullVision ekran, sağdan ve soldan kavisleriyle (ama erkan değil) ve ince metal işçiliğiyle bu sefer oldu mu acaba dedirtiyor. Boyutsal olarak Pixel XL biraz daha küçük ve ince. Önceki model V20, iPhone 7 Plus’dand aha büyük bir devdi, gelişme çok iyi yani.

IFA Berlin 2017 Haberlerimizin Tamamına BURADAN Ulaşabilirsiniz


LG V30’un ekranı kavisli ama Galaxy S8’de olduğu kadar agresif değil, kavis hafif bir şekilde yapılmış. 6 inç bbüyüklüğündeki FullVision Quad HD+ (2880×1440) OLED ekran ise gerçekten güzel görünüyor. Belki Samsung’un gerçek dışı kadar canlı değil ancak alınabilecek en iyi ekranlı telefonlardan birinin V30 olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Telefonun arka yarafında geçtiğimizde ise arka taraf Gorilla Glass 5 ile korunan bir cam kaplamay asahip (kamera modülü Gorilla Glass 4) . Kamera modülünden görmüş olacağınız üzere telefonda çift arka kamera bulunuyor. 16MP f/1.6 birincil ve 13 MP’lik f/1.9 geniş açılı (120 derece) ikincil kamera burada duruyor. Ana kamerasında OIS, Lazer ve Faz algılamalı otofokus da bulunuyor. Kamera kurulumunun düşük ışıkta iyi işler yapacağı kağıt üstünde kendini gösteriyor. Ön kamera ise biraz düşük; 5MP.

LG V30 ayrıca IP68 ve MIL-STD-810G standardı ile şok dalgalarına, suya ve toza dayanıklı yapıdayken kablosuz şarjı da desteklemekte. Bunun yanıda arka tarafta çıkarılamaz yapıda 3300mAh batarya yer alıyor. Açıkçası 6 inçlik bir telefonda bu değerler düşük kalıyor. Orta seviyede daha düşük boyutlardaki telefonlarda 4000mAh ve fazlasını görüyoruz. Aynı durum Note 8’de de bulunmakta.
LG V30’un bir başka özelliği ise Floating Bar yani Kayan Ekran. Burada V20 ve V10’un ikincil ekranı OLED ekranın üzerine yazılımsal olarak geliyor ve muhtemelen özelleştirilebilir çeşitli araçlara erişiminizi kolaylaştırıyor, Ayalar, Notlar ve Takvim gibi.

Tüm bu yetenekler ise Snapdragon 835 yongasından gücünü alıyor. Bu yonga 64/128 GB dahili arttırılabilir depolama ve 4 GB RAM ile destekleniyor. Öte yandan Bang & Olufsen ile yapılan ortaklık bize 32-bit Hi-Fi Quad DAC veriyor ve bu da bize iyi bir kulaklık ile çok kaliteli bir ses deneyimi sunuyor.

LG V30 Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

LG telefon hakkında herhangi bir çıkış tarihi ve fiyatı açıklamadı.
Ancak firmanın geçmişine baktığımızda neredeyse tutarlı bir tahminde bulunmamız mümkün gibi görünüyor. LG genelde telefonları tanıttıktan bayağı bir sonra onları piyasaya sürüyor. 31 Ağustos’ta tanıtılan LG V30, muhtemelen Ekim ayında alınabilir olabilir . Eylül ya da Ekim’de ön siparişler açılacaktır. Fiyat ise muhtemelen 830 Dolar veya civarı olacak. LG G6’dan 100 dolar daha pahalı olan bu fiyat önceki model V20 ile aynı. Ama tekrar söyleyelim bunlar sadece tahmin.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir