LG'den 4 yeni akıllı telefon


Önümüzdeki Mart ayı içerisinde Barselona‘da açılacak olan Mobile World Congress(MWC) fuarında LG üç yeni akıllı telefon tanıtacak. LG Üst seviye telefon olarak sadece G4‘ü tanıtacak olasa da alt segmenti de unutmuş değil.
İsimleri ve özellikleri belli olan akıllı telefonların detaylarına çok uzatmadan geçelim.
lg_magna_spirit_leon_joy_front_1
LG MAGNA
En güçlüleri olan LG Magna 4 çekirdekli 1.2 GHz veya 1.3 GHz hızında çalışan bir işlemciye sahip. 8 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameraya sahip olan modele 1 GB RAM, 8 GB depolama ve 2540 mAh batarya eşlik ediyor. Ekranı ise IPS teknoloji destekli 5” HD bir panel kullanıyor.
New_Range_Shot_01
LG SPIRIT
Teknik detaylarıyla LG Magna’ya benzeyen model yine 1.2 GHz veya 1.3 GHz 4 çekirdekli bir işlemciye sahip. 1GB RAM ve 8 GB depolama alanının yanında pazar durumuna göre 8 yada 5 megapiksel arka kamera ve 1 megapiksel ön kameraya yer verilmiş. 4.7” IPS HD ekrana sahip olan Spirit’e 2100 mAh gücündeki batarya enerji veriyor.
New_Range_Shot_02
LG LEON ve LG Joy
İki modelde giriş seviyesi özeliklere sahip ama LG Leon kısmen daha güçlü. LG Leon 4.5” 480×854 piksel çözünürlüğünde ve yine pazar durumuna göre 1.2 GHz 1.3 GHz 4 çekirdekli bir işlemcisi var. Kamera tarafında yine pazar durumuna bakarak 8 ve 5 megapiksellik modelleri mevcut, ön tarafta ise VGA bir kameraya yer verilmiş. Ayrıca cihazda 1 GB RAM, 8 GB depolama alanı ve 1900 mAh batarya mevcut.
LG Joy ise bu modeller arasında en güçsüzü diyebiliriz. 4” 480×800 çözünürlük sunan Modelde yine pazar durumlarına göre 1.2 GHz hızında çalışan 2 veya 4 çekirdekli bir işlemci kullanılacak.
Cihazda ayrıca 512 MB RAM,8 GB depolama alanı ve 5 megapiksel arka ön tarafta ise VGA bir kamera yer alıyor. Donanıma güç veren batarya ise 1900 mAh boyutunda.
Son olarak tüm modeller 4G LTE Cat.4 desteğine sahip ve Android 5.0 ile ön yüklü gelmesi bekleniyor. Cihazların uygun fiyatlı olacağı da iddialar arasında. Cihazlar MWC’de tanıtıldıktan kısa bir süre sonra satışa sunulacaklar.
Bir sonraki yazımıza kadar kendinize iyi bakın, esen kalın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.