Light Phone; Sadece ''Telefon''


Telefon dediğimiz şeyin asıl görevin ulaşmak isteğimiz kişiye ulaşmamızı sağlamaktan başka bir şey değil. Karşınızda bu görev için geliştirilen; Light Phone

Şöyle 10-15 yıl öncesine kadar gittiğimizde telefonların genelde sadece arama ve mesajlaşma için kullanıldığını görüyoruz. Günümüzde ise daha çok telefonun önüne getirdiğimiz ”akıllı” kelimesi öne çıkıyor. Light Phone ise bunlara tepki olarak karşımıza çıkıyor.
Oldukça sadece yapısı ve işleyişiyle dikkat çeken Light Phone aslında sadece telefon. Light Phone ile sadece arama yapabiliyorsunuz ve bunların dışında ne mesaj ne de e-posta gibi işlevleri gerçekleştiremiyorsunuz. Dumanla haberleşmenin bir tık üstü sadece.


Light Phone’u kullanmanızın birkaç yolu var. Dilerseniz mevcut akıllı telefonunuz ile eşleyerek cihazı ikini telefon olarak kullanabilir yada 2G ağıyla çalışan SIM kartını alıp aylık 5 dolar ödeyerek kullanabilirsiniz. 3 günlük bir batarya ömrü sunan cihaz siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip.
2015 yılında bir Kickstarter projesi olan Light Phone’un ilk sevkiyatları destekçilerine verilecek. Destek vermeyen müşteriler ise ürünü Mayıs ayında 150 dolar ödeyerek alabilecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir