Microsoft Edge Tarayıcı, Chrome Eklentilerini Çalıştırabilecek


Bildiğiniz gibi Windows 10 ile birlikte gelen Edge tarayıcı, Microsoft tarafından İnternet Explorer’ın yerine geliştirilmişti ve daha modern hale getirilmişti. Fakat kullanıcılar için en büyük eksik olan eklenti desteği ne yazık ki hala bir türlü gelebilmiş değil. Microsoft bu durumu Chrome’da çalışan eklentileri Edge’e aktararak çözmek istiyor.

Uzunca bir süredir geliştirilen bir araç sayesinde Google Chrome’da çalışan tüm eklentilerin Edge üzerinde de çalışması sağlanacak. Şirketin önemli isimlerinden Jacob Rossi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Çok fazla soru geliyor. Evet Chrome eklentilerinin port edilmesi için bir araç geliştiriyoruz. Araç ve tüm API destekleri henüz tamamlanmış değil.” dedi. Eklenti desteğinin geliş tarihi net değil ancak Windows 10’a gelen en büyük güncelleme olması beklenen RedStone ile gelmesi muhtemel.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir