Microsoft, Hindistan'daki İlk LinkedIn Entegre Hizmetini Kuruyor


Microsoft CEO’su Satya Nadella, Hindistan’da iş arayanlara yönelik bulut tabanlı bir girişim olan ve iş arayanların daha iyi iş olanakları bulmalarına yardımcı olan Project Sangam’ı duyurdu.
Microsoft’un Çarşamba günü Mumbai’deki ‘Future Decoded’ etkinliğinde konuşan Nadella: “Project Sangam, Microsoft ve LinkedIn’in bir araya geldiği ilk proje” dedi.
Nadella, iş dünyası liderleri, tasarımcılar ve düşünürlerin toplandığı etkinlikte, “Project Sangam Hindistan’da özel olarak gözlemlediğimiz şeylerden doğdu”, “Bu yeteneklerin, geliştirilmesi ve istihdam edilmesi için bulut tabanlı bir çözüm” dedi.

Sangam, Hintçede “bir araya gelmek” anlamına geliyor. Hizmet, içinde entegre LinkedIn Lite ile çalışmakta ve yavaş internet bağlantılarında dahi (Hindistan’ın çoğunluğu yavaş internete veya aşırı düşük kotalı internete sahip olduğu için) çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

India Stack üzerine (ülkenin vatandaşlarının biyometrik ayrıntıları ile ilgili merkezi veri tabanı)  inşa edilen sistem ile ilgili; “İnsanların Aadhaar kartları üzerinden kayıt yaptırmasına ve daha sonra profillerini yönetmek için LinkedIn’den yararlanmasına izin vereceğiz” diye ekledi.
Kayıt olduktan sonra, kullanıcılar hizmet sektöründen otomotive kadar tercih ettikleri sektörü temel alarak, eğitim amacıyla, LinkedIn Training & Tutorials’a erişebilecek. Dersler, dilenirse, daha sonra çevrimdışı görüntüleme için indirilebilir olacak.
Adaylar eğitimlerini tamamladıktan sonra Microsoft, işverenlerin profillerini kısa liste halinde iş arayana sunacak ve işe alınmalarını sağlayacak. Bu arada adaylar, SMS uyarıları yoluyla “kişiselleştirilmiş iş önerileri” alabilecekler.

Proje Sangam, Skill India misyonuna önemli bir adım kattı ve ilk olarak pilot bölge güney Andhra Pradesh eyaleti olacak.
Burada başarılı olunursa, tüm dünyadaki gelişmekte olan ülkelere yayılması içten bile değil. Microsoft, devletle de birlikte çalışarak LinkeIn’i değerlendirmede hızlı ve etkili bir adım atmış oldu. Bakalım Hindistan’dan sonra neresi gelecek?
Kaynak; Mashable


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir