Microsoft, LinkedIn'i Uçuk Bir Para Karşılığında Satın Aldı!


Bir süredir Microsoft’un LinkedIn’i satın alacağı yönünde dedikodular sektörde yankılanmaya başlamıştı. Hatta Microsoft, Haziran ayında bu satın alımı planladıklarını ve anlaşmanın sağlandığını da resmen duyurmuştu. Aradan geçen altı ay sonrasında ise nihayet Microsoft, iş dünyasının en büyük sosyal mecrası LinkedIn’i tam 26.2 Milyar Dolara satın aldı.
Olayın resmen gerçekleşmesi için elbette Avrupa Komisyonu’nun onay vermesi gerekiyordu ki gerekli onaydan sonra Microsoft, LinkedIn’in yeni sahibi oldu.

Alanlarında lider iki firmanın bu önemli birleşimi aslında son tüketiciden çok iş sektörünü ilgilendiriyor diyebiliriz. Bildiğiniz gibi Microsof’un en büyük gelir kaynakları arasında kurumsal müşteriler yer alıyor. Dolayısıyla LinkedIn’in bünyeye katılmasından sonra bu alanda elini daha da güçlendirecektir.
İki şirketin kurumsal ağlarının birleşmesi elbette önemli. Microsoft burada Office 365, Microsoft Dynamics ve ERP ile CRM uygulamarı kombinasyonunu güçlendirmeyi Outlook ile tam entegre olmasını ve bu sayede profesyoneller için geniş hareket alanı yaratmak istiyor. Kısacası Microsoft’un bu satın alımı Nokia faciasından kat kat daha iyi ve mantıklı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir