Microsoft’tan Direct Reality Hamlesi


Son dönemin en popüler teknolojilerinden olan sanal ve arttırılmış gerçekliğe Microsoft yeni bir bakış kazandırabilir.

Bildiğiniz gibi Microsoft, sanal gerçeklik (Virtual Reality) alanında ve arttırılmış gerçeklik (Augmented Reality) alanında boy gösteren ve ciddi yatırımlar yapan öncü firmalarda. Firmanın HoloLens adında karma (Mixed Realty) gerçeklik diye tanımlayabileceğimiz bir de gözlüğü de bulunuyor.
Fakat Microsoft’un E3 2017 fuarından hemen önce Direct Reality adıyla aldığı yeni bir tescil kafalarda soru işareti oluşturdu. Henüz net bir şekilde Direct Reality’nin ne olacağı veya ne işe yarayacağı konusunda bir bilgi elimizde ne yazık ki bulunmuyor.
Fakat, tahminler elbette var. Microsoft’un tescilini aldığı Direct Reality, oyuncular için bir gözlük olabilir ve HoloLens tarzı çalışabilir. Ayrıca Xbox Scorpio yada Xbox One için bir karma gerçeklik gözlüğü olacağını düşünüyoruz, yani muhtemelen Sony’nin yaptığını yapacak gibi. Bakalım Microsoft, 11 Haziran’da başlayacak olan E3 2017’de bizlere ne sunacak.
Kaynak; Venturebeat


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir