Microsoft'un Yeni Surfece Laptop'u Ortaya Çıktı


Microsoft’un başarılı Surface serisine bir yenisi daha ekleniyor. Kısa süre önce ortaya çıkan Surface Laptop ile firma dizüstü bilgisayar sektörüne giriş yapacak.

Microsoft’un Surface Pro 5 modeli üzerindeki çalışmaları sürerken ortaya yeni çıkan bir cihaz daha var; Surface Laptop. Microsoft’un dizüstü pazarına gireceğinin bir kanıtı olan cihaz ile firma böylece Chromebook’lara ve Macbook’lara rakip çıkarmış olacak.
Surface Laptop hakkında teknik özellikler netleşmiş değil ancak 1.2kg ağırlığına sahip olması ve arka tarafının 14.47 mm, ön kısmının ise 9.9 mm kalınlığında olması bekleniyor. 13.5 inçlik bir ekran ile gelecek cihaz PixelSense ekran ile gelecek ve 3.4 milyon piksele sahip olacak. Yani Full HD’den daha yüksek bir çözünürlük anlamına geliyor bu. Cihazın klavyesi ise Surface Pro 4’dekinin aynısı.


Öte yandan cihaz Windows 10 S adında işletim sistemi ile gelece. Bu, Windows’un bulut ile optimize edilmiş hali yada basitçe Chrome OS’un Windows alternatifi. Ayrıca cihaz USB, DisplayPort ve kulaklık girişi yer alacak ve platinyum, bordo, mavi ve altın olmak üzere dört farklı renk seçeneğine sahip olacka. İlerleyen saatlerde sizlere daha detaylı bilgi vereceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.