Snapdragon 710 Duyuruldu, Performanslı Uygun Fiyatlı Telefonlar Yolda


Yeni kan yeni soluk


Çarşamba gününün geç saatlerinde Qualcomm tarafından Snapdragon 710  platformu duyuruldu. Snapdragon 7xx ürün gamının ilk örneği olan yonga 10nm sürecinde üretilirken çok çekirdekli AI (yapay zeka) ve sinir ağları birimini içeriyor. Kıyaslamak gerekirse Snapdragon 660’a oranla 2 kat daha yüksek AI uygulama performansı sunuyor.

8 çekirdekli işlemci, ağır yükler için 2.2GHz’de çalışan iki yüksek performanslı özel Kryo 360 çekirdeğini, kalan altı Kryo 360 çekirdeği 1.7GHz saat hızına sahip ve genel performans için kullanılmakta. Grafik yükünü Adreno 616 GPU’su çekerken ARM Cortex teknolojisine dayanan Kryo 360 mimarisi, performansta %20 artış ve %25 daha hızlı browsing performansı için optimize edilmiş durumda; ayrıca uygulamaları %15 daha hızlı açtığı belirtiliyor. Snapdragon 710’un AI uygulamalarını hızlı ve verimli bir şekilde çalıştırdığı söyleniyor. Oyun ve 4K HDR video oynatma için %40, Stream videolarda ise %20 daha az güç tüketen yonga Quick Charge 4+ sayesinde de 15 dakika içinde %50’ye kadar şarj edilmeyi destekliyor.

Bağlantı tarafında Cat. 15 tabanlı X15 LTE modemine ilk kez yer veriliyor. 800Mbps indirme hızlarına ulaşan modem 4×4 kurulumu sayesinde düşük sinyallerde bile en iyi sonucu veriyor.

Snapdragon 710’dan gücünü alan akıllı telefonları ise önümüzdeki aylarda görmeye başlayacağız.

#Kaynak; Qualcomm


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir