Tesla Model Y Geliyor; Elektrikli Kompakt SUV!


Tesla bildiğiniz gibi

Elektrikli otomobil, otonom teknoloji ve enerji şirketi olan Tesla’nın yeni otomobili Model Y gün yüzüne çıktı. Bildiğiniz gibi şu sıralar Model 3 gündemi yoğun bir şekilde meşgul ediyor. Sipariş verenlere iletilmeye başlanan Model 3 hala Tesla’nın üretim bantlarının büyük kısmını bünyesi altına almış ve 2018 sonuna kadarda almaya devam edecek.
Fakat, geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın bir teaser görselini paylaştığı Model Y hakkında elimizde artık daha fazla bilgi bulunuyor. Paylaşılan silüet görsel bize araç hakkında çok fazla detay vermese de AutoExpress tarafından yeni paylaşılan görseller aracın her detayını görmemizi sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;
Elon Musk, Tesla Model Y Aracını Açıkladı

Model Y, Musk’ın açıklamalarına göre kompakt bir crossover otomobili olacak ve Model 3’in şasisi üzerine inşa edilecek. Önemli ölçüde Model 3’ü taban alacak olan küçük SUV modelinin 2019’da bizlerle olacak ve o zaman üretimine başlanacak. Tabi bu bilgi kesin değil ancak Tesla’nın hali hazırda üretim bantları çok yoğun ve verilen Model 3 siparişlerini 2018 sonuna kadar iletmesine mucize olarak bakılıyor. Yani Model Y’yi 2019’a kadar görmeyeceğimiz kesin gibi.
Ben bir otomobil uzmanı veya bilir kişisi değilim ancak etrafta eyyorlamam ve gördüğüm internet yorumlarına bakacak olursam Model 3 ve bu Model Y klasik otomobillere benzemediği için eleştirilmekte. Mesela iki araçta da ezelden beri gördüğümüz ön ızgara yok. Buna gerekte yok ama bu yerleşmiş bir kültür gibi görünüyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir