Nvidia Titan X'i Duyurdu


Game Developers Conference (GDC) kapsamında güzel gelişmeler devam ediyor. Nvidia yeni ekran kartı Titan X ile gündeme damga vurdu diyebiliriz.
Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang‘a göre ”en gelişmiş ekran kartı” ünvanına sahip olan kart 12 GB VRAM‘e sahip olacak tıpki Titan Z’de olduğu gibi. Bir diğer gelişme ise transistör tarafında yaşanmış durumda. Titan Z’de bulunan 7 milyar transistör Titan X’de 8 milyar seviyesine çıkarılmış durumda.
Teknik detaylar tam olarak paylaşılmasa da güzel bir gelişme olarak GDC fuarında yerini almış durumda. Henüz fiyatı ve çıkış tarihide bilinmiyor ama 17-20 Mart tarihleri arasında daha detaylı bilgiler verileceği açıklandı. Fiyat konusunda bir tahminde bulunmak gerekirse 1200$ civarı olabilir tabi bu benim tahminim. Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz bizden bağlantınızı koparmayın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir