O Bir Uçak, O Bir Uzaylı… Hayır O SpaceX Falcon 9 Roketi!


Superman?

Hepimiz uzaylıları ciddi ciddi görmeyi istiyoruz ve o yüzden gökyüzünde gördüğümüz gairp şekilleri onlara benzetebiliyoruz. Bu olay kısa bir süre önce Kaliforniya, Los Angeles‘da tekrardan yaşandı. California’daki Vandenberg Hava Üssünden fırlatılan SpaceX Falcon 9 roketi yerel halk tarafından UFO işareti olarak sanıldı zira gökyüzünde bıraktığı iz gerçekten de bu anımsamayı kolaylaştırıyor.
Yerel saat 05.27’de gerçekleşen bu uçuşda Falcon 9 roketinin içerisinde Iridıum 4 iletişim uyduları yer alıyordu. Falcon 9 başarılı bir şekilde paketlenmiş 10 adet Iridıum 4 uydularını alçak Dünya yörüngesine oturtmayı başardı. Sonrasında da başarılı bir şekilde geri döndü.


Ek olarak konu hakkında Elon Musk ise Twitter’dan eğlenceli paylaşımlar yaptı. Yaptığı bir yorumda ”Kesinlikle uzaylı” söyleminde bulunurken bir paylaşımında da ”Kuzey Kore’den Nükleer uzaylı UFO” tanımını yaptı. Bir başka tweet’inde ise ”Eğer bu geceki fırlatmayı sevdiysen gelecek ay Falcon Heavy’ye bayılacaksınız” dedi.
Ancak işin ilgi çekici yanı ise insanların çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medyada paylaşmalarıydı. Gerçekten harika görüntüler ortaya çıktı. Bunlardan bazılarını sizinle alt tarafta paylaşalım, yazının en sonunda Iridıum 4 görevini izleyebilirisiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir