Uygun Fiyatlı Honor 9 Lite Duyuruldu; 4 Kameraya Selam


Yeni moda

Huawei‘nin Honor markası adı altında ki çalışmaları devam ediyor. Kısa bir süre önce Honor 9 Lite modeli duyurulurken cihaz uygun fiyatının yanı sıra sahip olduklarıyla da oldukça cazip bir seçenek haline şimdiden bürünmeyi başardı. 2017’nin sonlarına doğru ince çerçeveler, 18:9 ekranlar ve son bir aydır da 4 kameralı telefonlar moda olmaya başladı. 2018’de bunları çokca göreceğiz.
Honor 9 Lite, esasında Mate 10 Lite’ye oldukça benziyor donanımsal olarak ancak ondan biraz daha alt seviyeye hitap ediyor. Ancak ince çerçeveler ve 18:9 formatındaki 5.65 inçlik Full HD+ (1080 x 2160) ekran ile orta seviyede fark yaratabilir. Donanım tarafındaysa telefona Kirin 659 yongası eşlik ediyor. Bellek tarafındaysa 3GB/4GB RAM ve 32GB/64GB depolama seçenekleri sunuluyor.
Kamera tarafındaysa özellikle Huawei’nin sonn dönemlerde sıkça kullandığı şeyi görüyoruz; önde ve arkada çift kamera. Honor 9 Lite modelinin hem ön hem de arka tarafında 13 MP + 2 MP kameralar konumlandırılmış. Bu sayede daha iyi alan derinliği, bokeh efekti ve daha doğru çekim gibi yetenekler kazanılmış. Huawei’den alışık olduğumuz parmak izi ise arka tarafta. Telefonın bataryası ise 3000mAh.
Honor 9 Lite modelinin 3 GB RAM’li versiyonu 180 Dolar, en üst konfigürasyonlu versiyon ise 275 Dolar fiyata sahip. Telefon kısa bir süre sonra Çin’de satışa çıkacak. Bir yıl sonra ise Avrupa’ya gelmesini bekliyoruz.
(Kötü espri için kusura bakmayın.)
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir