Radeon RX 500X Serisi AMD'nin Sitesinde Listelendi


Yenileniyor yeniden

Bir süre önce AMD’nin kendi web sitesinde yeni Radeon RX 500X serisi ekran kartları ortaya çıktı. Her ne kadar AMD bu konu üzerinde sessizliğini koruyor olsa da büyük ihtimalle bu yıl firmadan yenilenmiş ekran kartlarını göreceğiz.
Geçtiğimiz yılın eylül ayında şirket, Globalfoundries’in 12nm Leading Performance üretim süreci teknolojisini ve bu yıl Vega mimarisine dayanan yenilenmiş bir grafik kartı serisi sunacağını duyurdu. Fakat geçtiğimiz CES etkinliği de dahil olmak üzere bu duyuru hakkında daha fazla bir bilgi verilmedi. Yani RX 500X serisi gelebilir de gelmeyebilir de, bunu net olarak bilemiyoruz.

Fakat bilidiğimiz bir iki şey var. AMD bu yıl kuvvetle muhtemel yeni bir Vega Nano ile beraber yenilenmiş Vega 56 ve Vega 64 kartlarını tanıtabilir. Şimdilik fısıltı gazetelerinden duyabilidiklerimiz bu kadar. Yaz dönemine ve NVIDIA’nın GeForce 11 “Turing” serisi tanıtımı yaklaştıkça AMD’den de daha fazla bilgiler göreceğiz.
#Kaynak; Wccftech


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir