HTC One A9 Ucuz Olmayacak!


Son dönemlerde oldukça sık konuşulan ve hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan HTC One A9 son gelen bilgilere göre ucuz olmayacak. Sızan bir kaç benchmark testlerine bakacak olursak şuanda dünyanın en güçlü donanımına sahip olan cihazın fiyatı Hollanda’da bir sitede göründü.
htc one a9
HTC One A9, Hollanda’da 706€ fiyat etiketinden listelenmiş durumda. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse; Samsung Galaxy S6 Edge yaklaşık 700€ fiyata sahipti. Bahsi geçen cihazın özellikleri ise bir hayli iddialı. 10 çekirdekli MediaTek Helio X20 yongasına sahip olan cihaza (Bazı kaynaklar Snapdragon 617 olarak belirtmekte), 4GB RAM eşlik edecek. Ek olarak bir kısım kesim cihazın orta seviyeye yönelik olacağını söylemekte, buna göre cihazın 5” 1080p ekran, 2GB RAM, 16GB depolama alanı, 13 MP arka kamera, 4 MP UltraPiksel ön kamera, 2150 mAh batarya, Android 6.0 işletim sistemi ve parmak izi sensörü gibi bir donanıma sahip olacağı belirtilmekte.
Gördüğünüz gibi cihaz hakkında şuan bilgi kirliliği bulunmakta. Bazı kaynaklar cihazın çok güçlü olacağını söylerken daha farklı kaynaklar cihazın orta seviyeye yönelik olacağını belirtmekte. Daha kesin bilgiler çıktıkça sizleri haberdar edeceğiz.  Bu arada HTC, One A9’u 29 Eylül’de tanıtabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir