Samsung CEO'su Görevinden İstifa Etti!


Çalkantılı bir dönem

Samsung’un tarihinde çok ama çok önemli bir isim firmadan ayrılma kararı aldı. 1985 yılında Samsung’a katılan Oh-Hyun Kwon, o zamandan bu yana kadar Samsung Yarı-iletken, Samsung Display ve Samsung SLI bölümlerinin tepe isimliğini yapmış ve 2012 yılında tüm bunların yanına bir de Samsung Electronics CEO‘luğu görevini üstlenmişti.
Kwon, yaptığı açıklamada firmanın zorlu süreçlerden geçmesine işaret ederek görevi bırakmanın zamanının geldiğini ve genç zihinlerin Samsung’u daha yukarıya taşıyabileceğini aktardı. Kwon, bir süre daha Samsung Yönetim Kurulu’ndaki görevine devam edecek ancak o görevi de Mart 2018’de sona erecek ve daha seçilmeyecek.
Kwon‘un bahsettiği zorlu süreç Samsung’un ekonomisi alanında değil. Samsung, Note 7 faciası olduğu dönemde bile rekor kar açıklamış ve bu yıl Galaxy S8, S8+ ve Note 8 ile tarihi bir rekoru beklediklerini açıklamıştı. Kwon‘un bahsettiği konu ise şüphesiz şirketin veliahtı olan Lee Jae-yong‘un rüşvet ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle tutuklanması. Tabii Note 7 faciası da kararını etkilemiştir.
#Kaynak; Sammobile


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir