Samsung Galaxy C5 ve Galaxy C7 Geliyor


Samsung, akıllı telefon pazarında bir çok seriye sahip. Yeni gelen bilgilere göre firma C serisi adı altında yeni bir seri daha oluşturacak. Bu serinin ilk mensupları ise Galaxy C5 ve Galaxy C7 olacak. Gelen bir çok sızıntı iki modelinde teknik detaylarını ve tasarımlarını ortaya çıkardı diyebiliriz. İsterseniz gelin cihazların özelliklerine bir bakalım.
Tamamıyla metal bir gövdeye sahip olacak cihazlar HTC’nin One serisini biraz andırıyor diyebiliriz. İlk etapta Çin pazarına sürülecek olan Galaxy C5 ve Galaxy C7, 5.2” ve 5,7” 1080p ekrana sahip olacak. Çerçevelerin ince olduğunu gördüğümüz modeller orta-üst segmentte yer alacak.Samsung-Galaxy-C5C7-leaked-images (1)
İçerilerinde Qulacomm’un Snapdragon 617 ve 625 yongalarının yer aldığı cihazlarda yine ortak olarak 4GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı eşlik edecek. Donanımsal olarak baktığımızda Snapdragon 617’li Galaxy C5’in hayli iyi performans vereceğini söyleyebilirim, Galaxy C7 ise amiral gemilerine yakın performans verecektir.Samsung-Galaxy-C5C7-leaked-images
Öte yandan iki cihazda da 16MP f/1.9 arka kamera ve 8MP selfie kamera yer almasını bekliyoruz. Her iki cihazda hızlı şarj teknolojisini desteklerken Galaxy C5’te 2500mAh batarya, Galaxy C7’de ise 3300mAh batarya yer alacak. TouchWiz arayüzü ve Android 6.0 Marshmallow ile desteklenen modeller fiyat bakımından da uygun diyebiliriz ancak daha düşük olabilirdi. Bu bağlamda Galaxy C5, 335 Dolar, Galaxy C7 ise 400 Dolar fiyatlandırmaya sahip olacak. Fiyat konusunda sizler ne düşünüyorsunuz?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir