Samsung Galaxy Note 5'in Görselleri ve AnTuTu Detayları Çıktı


Android dünyasının önemli ismi Samsung‘un yeni tepe modeli Galaxy Note 5‘den yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Cihaz bu sefer net bir şekilde görüntülendi ve AnTuTu Benchmark testinde puanı ve teknik detayları görüntülendi. Galaxy Note 5, AnTuTu testinden tam 69,702 puan almayı başarıyor. Performans anlamında tereddüt yaşatmayacak olan cihaz tasarımı ile göz dolduruyor. Firma Galaxy S6’da yakalanan güzel tasarım anlayışını modelde devam ettirmiş. Dilerseniz özellikler listesine geçelim ancak belirtmekte fayda var bu özellikler firma tarafından resmi olarak onaylanmamıştır.

  • 2.1 GHz 8 çekirdekli Exynos 7420
  • Mali T760 grafik birimi
  • 5.7” 2K Super AMOLED ekran
  • 4GB LPDDR4 RAM
  • 32GB/64GB/128GB depolama alanı 
  • 16MP arka ve 5MP ön kamera
  • Andorid 5.1.1 işletim sistemi be yenilenmiş TouchWiz

Özelliklerinin yanı sıra modelde S6 ailesinde olduğu gibi parmak izi okuyucusu da yer alacak. Ancak yine S6 ailesinde eksik olarak görünen microSD kart desteği modelde de olmayacak. Ek olarak resimlerde göründüğü üzere cihaz yekpare bir yapıya sahip dolayısıyla arka kapak açılamadığından batarya da çıkarılamayacak. Aslına bakarsanız kim bataryayı çıkarmak ister bilmiyorum. SD kart desteği olsa güzel olurdu ancak minimum 32GB günümüzde hayli yeterli bir alan.

galaxy-note-5 (1) (1099 x 737)

Galaxy Note 5, S6 ailesi gibi cam kaplama ve metal çerçevelerle oluşturulmuş ve arka kısmın yan çerçevelerine hafif bir kavis verilmiş. Bu tasarımı oldukça kuvvetlendirmiş. Bunun dışında ekranın yan çerçeveleri de Note 4’e göre daha da inceltilmiş ve S-Pen yeni bir tasarıma geçirtilmiş. Galaxy Note 5 hakkında haberlerimiz devam edecektir bizleri takipte kalın! eğer canınız sıkılırsa YouTube kanalımıza bir göz atın.

galaxy-note-5-2 (1100 x 798)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.