İlklerin Telefonu; Asus Zenfone AR ile Hem Sanal Hemde Arttırılmış Gerçeklik Bir Arada!


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
Asus’un CES 2017 lansmanından detayları sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Kısa süre önce Zenfone 3 Zoom modelini tanıtan firma şimdi de ilklerin telefonu Zenfone AR ile gövde gösterisi yapıyor. ASUS ZenFone AR, hem Google’ın Daydream VR platformu hem de Arttırılmış Gerçeklik platformu Tango‘yu tamamıyla destekliyor. İkisini aynı aynı anda destekleyen tek cihaz konumunda olan Zenfone AR, sizi geleceğe bir adım daha yaklaştıracak.
Esasında önden bakıldığında şık bir cihaz olan Zenfone AR’a arkadan baktığımızda ise aynısını söyleyemeyeceğiz ancak bunun mantıklı bir nedeni var. VR ve AR için kamera platformunda çok sayıda görüntü işleme birimi ve sensöre ihtiyaç duyuluyor. Haliyle arka tarafın büyükçe bir kamera modülünün olması gayet normal.

Asus Zenfone AR aynı zamanda ilk kez 8 GB RAM‘e sahip olan akıllı telefon olarak tarihe geçerken Artırılmış Gerçeklik olayındaki kabiliyetleri için yüksek bellek gerekiyor. Öte yandan cihazda 5.7 inç büyüklüğünde Super AMOLED QHD çözünürlüğe sahip ekran yer almakta. OIS ve EIS ile desteklenen Sony IMX318 sensörünü kullanan cihazda 23 MP arka kamera yer alırken gerekli gücünü Snapdragon 821‘den alıyor.
Asus Zenfone AR için çıkış tarihi olarak yılın ikinci çeyreği işaret edildi. Ancak hangi pazarlara gireceği ve fiyatı konusunda bir açıklama yapılmış değil.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir