Samsung Galaxy S8 Hakkında Ortaya Çıkan Her Şey; Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Dahası


Samsung’un yeni tepe modeli olacak olan Galaxy S8‘in tanıtımına az bir süre kaldı. Firmaya yakın kaynaklar cihazın Mart ayı içerisinde tanıtılacağını ve Nisan ayının ilk yarısından itibarende satışa çıkacağını belirtiyor. Elbette tanıtım anına kadar Galaxy S8 hakkında çeşitli sızıntılar gelmeye devam edecek ancak bu yazımızda şimdiye kadar ortaya çıkan detayları size özet şeklinde hatırlatalım.

İlk olarak tasarımdan biraz söz etmemiz gerekecek. Şimdiye kadar ortaya çıkan tüm görseller birbirine oldukça benziyor ve bu bağlamda birbirlerini destekliyorlar da. Yani çok büyük ihtimal hemen üstteki görsel, Galaxy S8 olacak. Alt ve üst tarafta olduğunca ince çerçeveler bulunurken yan taraflarda kavisli ekran yer alıyor. Görüldüğü üzere ön tarafta Home tuşu veya menü tuşları bulunmuyor. Muhtemeldir ki Samsung, sanal Android tuşlarına yer verecek, öte yandan parmak izi okuyucusu da akıbetini koruyor ancak Synaptics’in ekrana gömülebilir çözümleri mevcut. Yine Qualcomm’un ultrasonik parmak izi tarayıcıları da bulunuyor. Şahsi görüşüm; Ekrana gömülü parmak izi okuyucudan yana.
Donanım tarafında ise aslında çoğu şey diğer her şeyden daha net diyebiliriz. Zira bu cihaz en güçlüsü olacak. O halde ne varsa içine koyacaklar. Snapdragon 835 veya Exynos 8895 yonga seti, 6GB RAM, çift arka kamera, UFS 2.1, Quick Charge 4.0 gibi.
Ek olarak Galaxy S8’in iki farklı versiyonunun olacağı ön görülüyor. Standart Galaxy S8 ve daha büyük ekrana sahip Galaxy S8 Plus olarak ifade edilen cihazların kompakt yapıda olacağını söyleyebilirim. Zira son sızıntıda ebatlarda ortaya çıktı. Buna göre Galaxy S8, 140.14 x 72.20 x 7.30mm ebatlara, Galaxy S8 Plus ise 152.38 x 78.51 x 7.94mm ebatlara sahip olacak. Hatta Galaxy S8’in 5.7 inçlik bir ekranla, büyük abisinin ise 6.2 inç gibi devasa ekranla gelmesi bekleniyor. Evet, bu büyüklükteki ekranları bu ebatlara sığdırmak bir başarı ancak bence bu kadar büyük ekrana gerek yok.


Samsung Galaxy S8 hakkında bütün iddialar bu kadar. Ayrıca belirtmem gerekir ki firmadan MWC 2016 bir cihaz tanıtımı yapmasını beklemeyin -Belki yeni Tab S ailesi-.  29 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Unpacked 2017 etkinliğinde Galaxy S8 ailesi muhtemelen tanıtılacaktır. Satışlar ise 17 Nisan’da başlayacak ve fiyatlar yüksek olacak. İddialar S8’in fiyatının 849 Dolar olabileceğini söylüyor ancak elbette bu sadece bir söylenti.
Kaynak 1Kaynak 2Kaynak 3


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir