Vestel'den Tasarım Harikası Venus Vega ve Leo!


Ülkemizde Vestel‘e karşı bazı ön yargılar olsada firma gerçekten de topraklarımızda ”yerli” üretim yapan çok nadir şirketlerden bir tanesi konumunda. Bir süredir akıllı telefon pazarında bulunan Vestel, gerek ürünlerin malzeme kalitesizliği, gerek yanlış fiyatlandırma gerekse seçilen donanım noktasında pek ilgi yakalayamıştı. Ancak yeni modelleri Venus Vega ve Venus Leo her noktada güzel görünüyorlar.
Bildiğiniz gibi zaten yerli telefonlara taksit imkanı geliyordu ancak tek sorun yerli telefonların yeterliliği sağlayamamasıydı. Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2017 fuarında tanıtılacak olan cihazların görselleri ve teknik özellikleri A Design Award‘da ortaya  çıktı. Vestel Venus Leo (Yada Venus V4) giriş seviyesine hitap ederken Venus Vega (Yada Venus V4 Premium) orta-üst seviyeye yönelik olacak.

Vestel Venus Vega Özellikleri

vestel-venus-vega-5-7-6
Vestel Venus Vega 5,7 olarak adlandırılan cihaz orta-üst segmente yönelik konumlandırılıyor. Şık tasarımı, ince çerçeveleri, metal gövdesi ile dikkatleri üstüne çeken cihaz 152 x 80 x 7,5mm ebatlara sahip. 5.7 inç büyüklüğünde Gorilla Glass 4 korumalı 2.5D kıvrımlı QHD AMOLED ekran ile gelecek olan Venus Vega, gücünü Snapdragon 652 yongasından alacak ki bu yonga oldukça güçlü.


Bunlarında dışında artık standart haline gelen 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olan cihaz, 21 MP arka kamera ile gelmekte. Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Faz Algılamalı Oto Fokus (PDAF) ve çift LED flaş ile desteklenen sensöre ön tarafta 8 MP selfie kamera eşlik ediyor. NFC ve Parmak izi okuyucu ile desteklenen Venus Vega, 3400mAh bataryadan enerji alacak.

Vestel Venus Leo Özellikleri

vestel-venus-leo-5
Daha düşük bir model olan Venus Leo, yine şık tasarımı ve ince çerçeveleri oldukça dikkat çekici sınıfı için. 145 x 70 x 7,8mm ebatlara sahip olan model 5 inç büyüklüğünde Gorilla Glass 3 korumalı Full HD AMOLED ekran ile gelmekte. Snapdragon 430 ile desteklenen cihaz yine sınıfı için iyi bir yonga seçiminde bulunmuş.


Venus Leo, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolamasının yanında arka tarafında 13 MP ana kamerayı barındırıyor. Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Faz Algılamalı Oto Fokus (PDAF) ve çift LED flaş ile gelen kameraya ön tarafta 5 MP sensör eşlik ediyor. Gövdesi plastik malzemeden imal edilmiş olan Venus Leo, 3000mAh batarya ile desteklenmiş.
(Nasıl? Olmuş mu bu sefer?)
Kaynak 1Kaynak 2


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

12 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. vega 1300 leo 1000 olursa tadından yenmez ancak yine de vestel 1700 ve 1200’den satar

    1. fiatın 1400 tl olacağı söyleniyorki; bu ithal cihazlara göre sonderece ucuz..
      ben şahsen almayı düşünüyorum..

    2. Öyle yüksek fiyatlara satılacağını düşünmüyorum.Bence Vega 1400 TL,Leo 100TL civarında olur.Vega biraz daha ucuz olursa harika olur

  2. Bence LEO 1200, VEGA 1500 TL Civarı olmalı.Neticede yerli malı ve vergi avantajları var.Gerçi kıyaslanacak çok fazla şey var ama mesela Lenovo K6 Note ile Leo’nun bazı özellikleri birbirine yakın.Hatta hem LEO hem VEGA ile kıyaslandığında tam ikisinin ortasında gibi.K6-Note kameralar mesela 16/8 MB, Pil 4000 mah, 8 çekirdekli, sar oranları düşük, hafıza 32gb, ram 3gb.fiyat 1150+ TL’den başlıyor.Dediğim gibi karşılaştırılacak çok özellikleri vardır ama bekleyip göreceğiz.Eğer Vega 1500’ün altında olursa yaklaşık 5 yıldır kullandığım Xperia’mı emekli edebilirim.