Samsung Girşi Seviyesi Exynos 7570 İşlemcisini Duyurdu


Samsung geçtiğimiz saatlerde Exynos 7570 yongasını duyurdu. 14nm FinFET sürecinde bantlardan geçen yonga kardeşi diyebileceğimiz Exynos 8890’a oranla çok daha güçsüz. Zira Samsung’un bu yongayla hedefi giriş seviyesi pazarına kaymış durumda. Tepe modellerinde kendi çözümlerini kullanan firma artık giriş seviyesi akıllı telefonlarının bir kısmında da yine kendi özel çözümlerini kullanacak.
Exynos-7570_1_F (2000 x 1500)28nm sürecinde üretilen seleflerine göre %70 oranında daha fazla performans ve %30 oranında enerji verimliliği vaat eden SoC, zar alanı bakımından da yine selflerinden %20 daha az yer kaplıyor. Cat. 4 150Mbps LTE modem, WiFi, Bluetooth, frekans düzenleyici ve uydu konumlama gibi özelliklerinin yanında spesifik detaylarında 4 adet Cortex A53 çekirdeğini barındırıyor. Samsung şimdilik GPU kanadında bir açıklama yapmış değil.
Ayrıca tümleşik yongaseti kullanılacağı cihazda maksimum 1280 x 720p çözünürlüğe izin vermekte. Kamera tarafında ise yine ön tarafta 8 MP arka tarafta ise 13 MP çözünürlük destekleniyor. Exynos 7570 yongasından güç alan cihazların yıl sonuna doğru çıkması bekleniyor.
Kaynak; Samsung.com


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir