Seneye Üç iPhone 8 Modeli Gelecek, Premium Modelde OLED Ekran Olabilir


Apple tarafından sızıntılar gelmeye devam ediyor. Henüz iPhone 7 ailesi kısmen tazeliğini korurken gelecek sonu sonbahar döneminde karşımıza çıkacak olan iPhone 8 ailesi hakkında da detaylar gün yüzene çıkmaya başlamış durumda. Apple tarafında söylemlerinde doğruluk payı yüksek olan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yayınladığı son raporda 2017 yılında üç adet iPhone 8 modelinin geleceğini belirtiyor.
Henüz elbette tüm detaylar bulunmuyor ve ortada kesinlik yok ancak büyük oranda bunlar bekleniyor zira gelecek yıl iPhone ailesinin 10. yılı ve burada önemli adımlar bekleniyor.
Buna göre seneye iPhone 8, iPhone 8 Plus ve yeni bir iPhone 8 (iPhone 8 Pro?) daha gelecek. Muhtemelen ekran boyutları sırasıyla; 4.7 inç, 5.5 inç ve 5.8 inç olarak karşımıza çıkacak. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus mevcut modellerde kullanılan LCD panellere sahip olacakken yeni süper premium iPhone 8 ise OLED ekrana sahip olacak.

OLED ekranlı iPhone 8 konsept tasarımı.
OLED ekranlı iPhone 8 konsept tasarımı.

Bunun yanında normal versiyon olan iPhone 8’de yine tek lensli iSight kamera kullanılıyor olacak. iPhone 8 ve OLED ekranlı iPhone’da ise çift lensli iSight kameraya yer verilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Apple’ın tedarikçisi Largan’ın burada karlı çıkacağını şimdiden ön görebiliriz. Ek olarak seneye çift kameralı akıllı telefonların daha da yaygınlaşacağını da şimdiden söylemek yanlış olmayacaktır.
OLED ekranların iyi yanları ve kötü yanları var. İyi yanları; görüntünün daha hoş gözükmesi, daha ince olması, daha parlak olması. Kötü yanı ise maliyet. Hali hazırda iPhone 7 650 Dolardan, iPhone 7 Plus ise 770 Dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Hal böyle olunca üçüncü ve daha lüks iPhone’un fiyatını şahsen düşünmek dahi istemiyorum. Düşünürsem de minimum 850 Dolar bandından başlayacağını söyleyebilirim.
Kaynak; MacRumors


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir