Instagram, Yeni Yüz filtreleri ile Snapchat'ı Tekrar Kopyalıyor


Instagram’ın sömürüsü devam ediyor. Snaps’de kullandığınız komik şapkalar, hayvan burunları ve daha fazlası artık Instagram’da da bulunuyor. Seni hala seviyoruz Snap!

Bu noktada Instagram ve Facebook’un Snapchat’tan araklamadığı özellikleri not etmek daha kolay. Bu araçlar zaten Hikâyeleri, çıkartmaları ve daha fazlasını içeriyor. Bugün yüz filtreleri -yani şapkalar, hayvan şeyleri- daha doğrusu Snapchat’te sevdiğiniz filtreler Instagram’e gelmiş durumda.
Bu, Snapchat’te olanlarla aynı mı? Instagram’a göre hayır. TechCrunch Disrupt’ta şirketin ürün sorumlusu Kevin Weil’in açıklamalarına göre Instagram’ın getirdiği yeni yüz filtreleri tamamıyla eşsiz. Bu filtreler için derin çalışmalar yaptıklarını belirtti. Kısaca şunu dedi; Bizimkiler daha detaylı ve gerçekçi! Weil, Instagram’ın konuma dayalı Hikayeler test ettiğini de açıkladı.

Rewind özelliği.

Instagram, bu güncellemede sadece yeni yüz filtrelerini duyurmadı, aynı zamanda kamerayla geriye doğru videolar oynatma yeteneğini de ekledi. Kamera penceresinde Boomerang’ın yanında duran ve çektiğiniz videoları tersten oynatmaya yarayan “Rewind” seçeneği bu işe yarıyor. Ayrıca, resimlerinize ve kliplerinize eklemek zorunda olduğunuz herhangi bir konuyla özelleştirebileceğiniz yeni hashtag çıkartmaları da güncelleme ile geldi.
Yeni özellikleri denemek harika olacaktır. Hali hazırda Instagram’ın son güncellemesini IOS ve Android marketlerden indirebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir