Sony Playstation; Rakibimiz Xbox değil, PC Platformu!


Geçtiğimiz günlerde Sony, düzenlediği etkinlikte yeni Playstation konsollarının duyurusunu ve lansmanını gerçekleştirmişti. Etkinlikte tanıtılan PS4 Slim ve PS4 Pro ilgiyle karşlılanmıştı. Özellikle PS4 Pro, konsol pazarına yeni bir soluk getirebilecek donanım gücüyle merak uyandırmayı başarmıştı.
Bilindiği üzere bir çok yayıncı Playstation’un rakibinin aslında Xbox olduğunda hemfikirdir ancak Sony’ye göre aslında en büyük rakip Xbox değil. Sony Interactive Entertainment Başkan ve Küresel CEO’su Andrew House, The Guardian’a verdiği demeçte gerçek rakiplerinin PC platformu olduğunu dile getirdi.

Andrew House ayrıca konuşmasında Playstation platformunu PC oyuncuları için çok daha cazip bir yer kılmaya çalıştıklarını da belirtmekte. Ek olarak PS4 Slim’in çıkış fiyatı 299 Dolar, PS4 Pro’nun fiyatı ise 399 Dolar olarak açıklanmış durumda. Bununla birlikte PS4 500 GB modelinin Türki fiyatı da 1299 TL’ye çekilmiş.
Kaynak; The Guardian


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.