Sony Xperia C5 Ultra Duyuruldu


Daha önce haberlerini yaptığımız çerçevesiz Xperia C5 Ultra bugün Sony tarafından tanıtıldı. Model dünyanın en ince çerçevelerinden birine sahip olma ünvanını elinde bulundururken tek iddialı olduğu yer tasarım değil. Sony, kamera tarafında da oldukça iddialı bir cihaz ortaya çıkarmış.

Sony-Xperia-C5-Ultra (3)

Phablet sınıfına giren model hem önde hemde arkada Exmnor RS 13 Megapiksel çözünürlüğünde flaşlı kameraya sahip. Özellikle Selfie çekim yapanlar için çok iyi bir tercih olacağına hiç şüphe yok. C5 Ultra’nın diğer özellikleri de göz dolduruyor. Modelde, 6” Full HD IPS ekran, 8 çekirdekli 64-bit 1.7GHz MediaTek  MT6752(Helio X10) işlemci ve Mali-T760 MP2 grafik birimi, 2GB RAM, 16 GB depolama alanı mevcut. Depolama alanını MicroSD kart ile 256GB’a kadar arttırabilmek mümkün. Ayrıca cihazın ekran kasa oranı %76.08 civarında ve yan çerçevelerin inceliği 0.8mm.

Sony-Xperia-C5-Ultra (1)

Bunun dışında Bluetooth 4.1, A-GPS, Glonass, NFC,4G LTE, Miracast ve microUSB v2.0 bağlantı ve port girişlerine sahip olan modele 2930 mAh batarya eşlik ediyor. Fiyatı hakkında kesin bilgiler bulunmamakta ancak genel tahminler 350$ civarında olacağını işaret ediyor. Model bu ay satışa çıkmaya başlayacak ve siyah, beyaz ve yeşil gibi farklı renk seçenekler olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir