Huawei P10 Lite, Mart Ayından Geliyor


Geçtiğimi gün Huawei, yeni nesil üst seviye akıllı telefonları Huawei P10 ve P10 Plus modellerini resmen tanıtmıştı. Çift kamera sistemleri ile gelen cihazları sizlere aktarmıştık. Firmanın önceki serilerinde olduğu gibi birde Lite modeli bulunuyor. P10 Lite modelinin de Mart ayında 349 € fiyat etiketiyle geleceği açıklandı.
Siyah, Beyaz ve Altın renk seçeneklerine sahip olan Huawei P10 Lite, 5.2 inç 2.5D kıvrımlı Full HD ekran ile geliyor. Gücünü Kirin 655 işlemcisinden alan cihazda ayrıca 4 GB RAM ve 32 GB arttırılabilir depolama alanı yer alıyor. Android 7.0 Nougat ve EMUI 5.1 arayüzü ile çalışan cihazın performans açısından kullanıcısını üzmeyeceğini söyleyebilirim.
Bununla birlikte P9 Lite modelinde de olduğu gibi P10 Lite modelinde de çift kamera yerine tek kamera bulunuyor. 12 MP değerindeki bu kamera f/2.2 açıklığına sahip durumda. Arka kameranın alt tarafında ise parmak izi okuyucu bulunuyor. Cihazın ön tarafına ise 8 MP selfie kamera konumlandırılmış. Tüm bu detaylar ise gerekli enerjiyi 3000mAh‘lık bataryadan alıyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir