Star TV, Kral TV, NTV ve NTV Spor… Satılıyor


Digitürk’ü satın alarak Türk medyasında hayatına başlayan Katarlı beIN Medya, tam hız yayılmaya devam ediyor.
beIN Medya, Digitürk’ü satın alarak Lig TV başta olmak üzere birçok kanala beIN adını vermişti. Şimdi ise Star grubunun kanalları olan; Star TV, NTV ve NTV Spor başta olmak üzere Kral TV, Kral Pop, Euro Star ve NTV Avrupa kanallarının beIN’e satılması konusunda, Star grubu patronu, Ferit Şahenk’in anlaştığı açıklandı.
Anlaşmaya göre Şahenk, yapılan satış sonrası Türkiye’deki tüm beIN hissesinden yüzde 20 pay sahibi olacak. Şahenk küçük ortak olarak yer aldığı beIN Türkiye’de yönetime ise karışmayacak. Aynı zamanda, TV8’in de yüzde 30 ortağı ve yönetime karışmıyor. Radyolar konusunda da prensip anlaşmasına varıldığı belirtildi. Kral FM, Kral Pop, Kral World ve NTV radyo da beIN’e geçecek.

Satışın tam bitmesi ve Rekabet Kurumu’nun onayıyla birlikte Star grubundaki şirketlerin tüm yönetimi de beIN tarafından yeniden organize edilecek.
Milliyet’in haberine göre;Lig TV’nin adını beIN Sports olarak değiştiren beIN MEDIA elindeki spor yayınlarının bir kısmını şifresiz kanallarda yayınlamak için temaslarda bulunmuş ve NTV Spor’u satın almak istemişti. NTV Spor için başlayan görüşmeler daha sonra genişletildi medyadaki en büyük el değiştirme operasyonlarından birine dönüştü.
Bu hızla Türkiye’deki bütün kanallar beIN’in olabilir mi dersiniz?

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir