Su Altı Drone'una Kickstarter'da Büyük İlgi


Genelde havada başkalarını veya gizli bir yeri gözetlemek için kullanılan Drone’lar artık su altında karşımıza çıkmaya başladı. OpenROV Trident adlı su altını drone’u olan araç Kickstarter üzerinden oldukça büyük ilgi gördü.
Yaklaşık olarak 517.000$ bağış yapılan araca ilgi hala sürüyor ve bağışlar devam ediyor. Yayınlanan videoda göründüğü gibi aracın su altında ki manevraları oldukça hızlı. Suyun altında olacağı ve kompakt yapıya sahip olacağı için cihaz ile 25 metre bir kablo geliyor ve cihaza bağlanıyor. Suyun üst kısmındaki kablonun ucunda ise kontrol ünitesi yer alıyor. Akıllı telefon veya tabletler ile kontrol edilebiliyor hatta araç Sanal gerçeklik gözlükleriyle bile bağlantı kurabiliyor ki bu çok ilginç bir zevk yaşatabilir.
Araç tek şarj ile yaklaşık 3 saat boyunca su altında çalışabiliyor, eğer istenirse kablo menzili 100 metreye kadar da arttırılabiliyor. OpenROV Trident ile su altı haritalaması, keşifler ve oldukça eğlenceli videolar çekmek mümkün. Araca sahip olabilmek için Kasım, 2016 yılını beklemek ve en az 950$ bağış yapmak gerekiyor. (Tüm hevesiniz kaçtı değil mi? Evet, benimde)
https://www.youtube.com/watch?v=pjTh8ChlFss


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir