Tesla Model X, Evin Salonuna Dalmakla Suçlanıyor


Holywood filmlerden çokça alışık olduğumuz evin salonuna dalan otomobiller esasında gerçek hayatta pekte rastlanır bir şey değil. Ancak Güney Kore’de gerçekleşen yeni olayda durum film sahnelerini aratmayacak seviyede. Güney Koreli ünlü şarkıcı ve oyuncu Ji Chang Son, Tesla Model X aracının durup dururken salona daldığını iddia ediyor.
Hali hazırda aracında sorun olduğu gerekçesiyle Tesla’ya dava açan Chang Son, Model X aracını garaja park ederken biranda otomobilin gaza köklediğini ve duvarı da delerek salona girdiğini belirtiyor. Otomobilde bulunan kendisi ve oğlu da hafif yaralanmış durumda.

Dava üzerinde Tesla tarafından da bir yazılı açıklama gelmiş durumda. Tesla açıklamasında, imajlarının G. Kore’de zedelenmeye çalışıldığını belirterek iddiaları yalanlıyor. Firma, bilir kişi raporlarında ve kendi verilerinde araçta bir kusur olmadığı, çarpma olayından önce kullanıcının %100 gaz pedalına baskı uygulandığını belirtiyor. Konuyla ilgili değerlendirmeler sürüyor.
Kaynak; BGR


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir