Türkiye'de Yoksul Ailelere Ücretsiz İnternet Verilecek


İnternet kullanımı ülkemiz ve dünya boyutunda oldukça artsa da bu hizmeti kullanamayan milyonlarca insan bulunuyor. Ülkemizde de internet bağlantısına sahip olmayan aileler ve çocuklar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni projesini açıkladı.
Proje kapsamında yoksul sınıfında yer alan ailelere ücretsiz internet paketlerinin verileceğini söyleyen bakan Sema Ramazanoğlu, paketlerin önümüzdeki haftadan itibaren dağıtılacağının da altını çizdi. Sayın bakan bu projenin çocukları korumak için yapıldığını söylüyor zira okullarda dağıtılan tabletler ile internete girmek isteyen çocuklar farklı mecralara, internet kafelere gidiyor. Bu mekanlarda çocuklarımızın farklı tehlikeler ile karşı karşıya kaldığını dile getiren Ramazanoğlu, yoksul ailelerin de tespit edildiğini söyledi.
Proje kapsamında verilecek ücretsiz internet hakkında detaylar paylaşılmış değil. Hizmetin daha doğrusu paketin boyutu bilinmediği gibi verilecek hız hakkında da bilgi verilmedi. Ek olarak hizmetten yararlanacak ailelerin sayısı da açıklanmadı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir