Türksat KabloNet, Kota'yı Geri Getirdi; GB Başına 2 TL Alacak!


BTK’nın 1 Mayıs düzenlemesi her ne kadar bizlere olumu yenilikler getirmiş olsa da başımıza daha kötü bir şey gelmiş durumda; Kota geri döndü!

Yıllar önce geride bıraktığımız Kota uygulaması ne yazık ki 1 Mayıs 2017 itibariyle geri dönmüş durumda. Şimdilik resmi olarak bunu duyuran Türksat KabloNet olsa da diğer Internet sağlayıcılarından (SuperOnline, TürkTelekom) da benzer adımların gelmesi bekleniyor.
KabloNet hali hazırda AKN’li tarifelerine müşteri alımını kapatarak Kotalı tarifelere başlamış durumda. Kotalı tarifelerde Kota miktarı 5 GB ila 500 GB arasında değişiklik gösteriyor. Eğer Kota’yı aşarsanız kullandığınız her GB başına 2 TL üzerinden ücretlendirilme yapılacak. Ek olarak tarifelerde ”maksimum ücret” sınırı da konulmuş.

Bir süre öncesine kadar bu bilgiler sadece iddiadan ibaretti ancak bu skandal uygulamayı ilk başlatan Türksat KabloNet olmuş durumda. Arkasından Türk Telekom ve SuperOnline gelir mi ne yazık ki bilemiyoruz ancak söylentilere göre onlarda da benzer tarifeler olabilir.
Dijitaller olarak ”İnternette Kotaya Hayır” diyenlerdeniz. Bu skandal uygulamadan umarız geri adım atılır yada BTK olaya el atabilir. Aksi takdirde yukarıda belirtilen tarifelere bakarsak çoğu kişinin uçuk faturalar ödeyeceğini şimdiden söyleyebiliriz.
Kaynak; Türksat KabloNet


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.