Twitter 280 Karakter Tweet Dönemini Resmen Başlattı!


Sonunda

Twitter bir süredir tweet karakter sayısını yükseltmek için bazı testler gerçekleştiriyordu. Artık tüm test aşamalarının sonuna gelindi ve bugün itibarıyla sosyal medya 280 karakter tweet atmayı herkesin kullanımına kıldı.
Şimdiden söyleyeyim henüz tüm hesaplar 280 karakterli tweet atamıyor. Mesela benim Twitter hesabım (@MtnAKPINAR) için bu özellik aktifleştirilmiş durumda. Kısa bir süre sonra da diğer kullanıcılar için bu özellik açılacaktır. Bu arada mobil Twitter için de bir güncelleme çıkacak ve bu da yine kısa bir süre sonra başlayacak.
Twitter tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter’ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız.”


Bu arada istatistiklere baktığımızda Twitter kullanıcıların çok az bir oranı 140 karakter sınırına takılıyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu daha az karakter içeren tweetler ile kendilerini ifade edebiliyorlar. Ancak bazı durumlarda 140 karakterin az geldiği de bir gerçek. Sonuçta herkesin istediği oldu.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir