Twitter, Önemli Bir Yeniliği Test Ediyor


Kullanmam


Twitter, yaptığı yenilikler ile kendisini geliştirmeye devam ede dursun aynı zamanda bazı yeni özellikleri test ediyor. Son olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey yaptığı açıklamada bazı yeni özellikler üzerinde çalıştıklarını beyan etti.

İki tane özellik üzerinde çalışılıyor; çevrimiçi durumu ve atılan tweetlerin daha iyi okunmasını sağlamak. İlki adından da anlaşılacağı üzere çevrimiçi olup olmadığınızı gösteriyor. Eğer anlık olarak Twitter’daysanız profil fotoğrafınız üzerinde yeşil bir nokta bulunuyor olacak. İkincisi ise atılan tweetlerin (mention) daha rahat bir şekilde okunabilir olmasını sağlamak üzerine kurulu. Hemen aşağıdaki görsellerden nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Sarah Haider konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

“Twitter’a kullanıcıların hoşuna gidecek yeni özellikler katmak istedik. Biz buradaki sohbet ortamını daha fazla hissettirmek için bazı kaba özellikler ile oynuyoruz. Bunlardan birisi online durumunuzun görünürlüğü ve diğeri de atılan tweetlerin daha kolay okunma özelliği. Fikirlerimiz hala deneme aşamasında.”

Henüz test aşamasında olan özellikler bazı kullanıcılar aracılığıyla test ediliyor. Ayrıca test sonucuna göre bu özelliklerin gelmeme ihtimalinin de olduğunu belirtelim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir