HTC U11, Güncelleme ile Bluetooth 5.0'a Kavuşuyor


Neden şimdi
Tayvanlı üretici HTC’nin amiral gemi telefonu HTC U11, bildiğiniz gibi Bluetooth 5.0 özelliğine sahip ilk akıllı telefonlardan biriydi fakat bu özellik donanımsal olarak olsa da kullanımda etkin değildi. Bunun yerine özelliğin 4.2 sürümü etkin olarak kullanılmaktaydı.
Ancak, HTC’nin Federal İletişim Komisyonu (FCC) başvurusuna göre ülkemizde 3.799 TL’ye satılan U11 cihazına hiçbir donanım takviyesi yapmaksızın sadece güncelleme ile Bluetooth 5.0‘ın etkinleştirileceği bildirildi. Yani gelecek bir güncelleme ile artık tüm kullanıcılar Bluetooth 5.0’ı kullanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;
HTC U 11 Tanıtıldı İşte Tüm Detaylar ve Fiyat

Bluetooth 5.0 bildiğiniz gibi mesafe bazında daha uzak yerlere daha hızlı veri aktarımı sağlayabiliyor. Bununla birlikte ayrıca enerji verimliliğine de katkısı bulunmakta. Güncelleme ne zaman verilecek bilemiyoruz fakat çok fazla beklemeyeceği gibi.
Açıkçası aklımda tek bir soru var. HTC, bunu yazılım ile verebiliyorsa neden cihaz bu şekilde piyasaya sürülmedi? Enteresan doğrusu.
Kaynak; Phonearea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir