Ülkemizde İnsansı Robot Fabrikası Kuruluyor!


1995 yılında kurulan Akınsoft, Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Türkiye’nin ilk robot fabrikasını kuracak olan şirket, şimdiden Akıncı ve Ada adlı robotları üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Bu ay içinde temeli atılacak olan fabrika 2016 yılı sonunda bitmiş olacak.
Akınsoft, Konya’da 26 Aralıkta fabrikanın temelinin bir tören eşliğinde atılacağını belirtirken şimdiden Akıncı ve Ada robotlarına yatırımda bulunduklarını, Akıncı robotları için yatırımın 10 Milyon TL civarında olduğunu ve fabrikanın açılışıyla beraber bu rakamın 20 Milyon TL civarına çıkacağını belirtiyor.
garson_robot_ada_dr_ozgur_akin_trt_haber_canli_yayin_04
Türkiye’nin ilk robot fabrikasının adımını atan Akınsoft firması, Ada isimli robotlarının ticari bir ürün haline geldiğini ve yakın bir süreç içerisinde belirli bir fiyat ile satışına başlanacağını belirtiyor. Hostes ve garsonluk görevleri yapacak olan bu robot, geliştirmeler ile birlikte havaalanlarında kullanılmaya başlanacak. Bu tip gelişmelerin ülkemizde yaşanması mutluluk verici, gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Akınsoftu 9 yaşımdayken internet kafe de bilgisayar yönetim programını gördükten sonra tanımıştım, ekran koruyucu olarak logosu kullanılıyordu 😀 o zamandan beri ismini duymuyordum ta ki bu habere kadar demek ki baya gelişmiş ve yeni projeler üreten bir firma haline gelmiş gördükten sonra anılarım depreşti, duygulandım 🙂 Umarım başarılı olur ve ülkemizi tüm dünyaya iyi şekilde tanıtır.