Valve, 3 İddialı VR Oyunu Geliştiriyor; Gabe Amcamız Söyledi


Son zamanların popüler konusu Virtual Reality (VR) – Sanal Gerçeklik artık halk arasında da bilinmeye başlamış durumda. Yavaş yavaş sektörlerde oluşmaya başladı ki bunlardan en önemlisi oyun sektörü. VR oyun pazarının hali hazırda olduğunu biliyoruz ama bu pazarda eksik olan en büyük şey; iddialı oyunlar.
Valve’ın kurucu CEO’su Gabe Newell, bu konuda Reddit’te bir açıklamada bulundu. Gabe, 2017 yılı içerisinde piyasaya çıkacak tam uzunlukta 3 adet VR oyun geliştirdiklerini belirtti. Oyunların türünü, adını veya konularına değinmeyen Gabe, oyunlarda Source 2 ve Unity motorlarının kullanıldığını da aktardı.
Çok fazla detay vermekten kaçınan Gabe, oyunların hangi kask için çıkacağını da açıklamadı. Fakat bizler Valve ile HTC Vive arasında işbirliklerin olduğunu biliyoruz. Yani çok büyük ihtimalle oyunlar Vive’a özel olacak yada ilk olarak Vive’a gelecek.
Gabe abimiz birde Half-Life 3’ü çıkarsa diyorum?
Kaynak; Eurogamer


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir