Tüm Detaylarıyla Samsung Galaxy J7 ve Galaxy J5 (2017)


Henüz Samsung tarafından duyurulmayan 2017 model Samsung Galaxy J7 ve Galaxy J5 inceleme videolarıyla birlikte ortaya çıktı ve tüm detayları belli oldu.

Samsung henüz Galaxy J7 (2017) ve Galaxy J5 (2017) duyurusunu yapmadı, ancak her iki cihazı da yayınlanan videolarda gördük. Birkaç gün önce Samsung tarafından teyit edilen cihazlar çok geçmeden resmen duyurulacaktır. Ancak bu gerçekleşene kadar Rusya’da yapılan kısa birkaç video incelemesinde yaklaşmakta olan iki telefona bakabiliriz.
Yeni nesil Galaxy J7 ve Galaxy J5, önceki nesle göre oldukça iyi tasarıma sahip diyebiliriz. Her iki modelde metal gövdeye ve aynı tasarıma sahip fakat boyutlar farklı. Bununla birlikte her iki telefonda da Android Nougat ve önceki nesilden farklı olarak parmak izi okuyucu yer alıyor.

Dijitaller’i yeni bir konsepte geçirdik. Artık siz de içerik girebilecek, Sosyal kısmıyla daha fazla etkileşim yakalayabileceksiniz. ⇒ NELER YENİ?

Yeni Galaxy J7 5.5 inç Super AMOLED 1080p ekran ile geliyor. 8 çekirdekli Exynos 7870 yongasının hayat verdiği telefon 3 GB RAM ve 16 GB arttırılabilir dahili depolama alanı ile destekleniyor. 3600mAh batarya kapasitesi sunan cihazda arka tarafta 13 MP, ön tarafta da 13 MP kameralar yer alıyor ve her ikisi de LED flaş ile destekleniyor.
Yeni Galaxy J5’te abisine oldukça benziyor. 5.2 inçlik Super AMOLED 720p ekrana sahip olan bu modelde de yine Exynos 7870 yongası yer alıyor fakat bu sefer farklı olarak 2 GB RAM ve 3000mAh batarya cihazda konumlanıyor. Kamera tarafındaysa yine arkada 13 MP kamera bulunurken ön tarafta ise 5 MP sensör bulunuyor.
Tüm bunların yanında telefonların 300 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Fakat henüz kesin duyuru tarihi belli olmamakla birlikte tüm bu detaylar Samsung tarafından resmiyete kavuşmadıkça kesin değil.
Kaynak; Galaxy J5 (2017) Galaxy J7 (2017)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir