WhatsApp'dan Büyük Yenilik, Mesajlar Geri Alınabilecek!


Yazıp yazıp gönder, sonra geri al

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma platformu olan WhatpsApp, büyük bir yeniliğe imza atıyor. Aylık 1.2 milyar kullanıcı sayısına ulaşan platform, son yaptığı yenilik ile kullanıcıların pişman olmasını önleyecek. Yanlışlıkla ya da gönderdikten sonra pişman olduğunuz mesajları geri alma özelliği geliyor.
Milyonlarca kullanıcının bu özelliği beklediği biliniyordu, dolayısıyla bu ”geri al” yeniliği oldukça yerinde bir karar diyebiliriz. Bununla birlikte çalışma mantığı ise oldukça basit. Hoşlandığınız kişiye mesaja atıp, sonra pişman olduysanız attığınız mesajı geri almak için sadece 5 dakikanız var.
Eğer bu süre dolarsa mesajı geri alma şansınız yok. Geri almak istediğiniz mesajın ise üzerine basılı tutarak açılan menüden ”geri al” seçeneğine basmanın yeterli. Bundan sonra ise eğer karşı taraf mesajı okumadan işlem tamamlandıysa size ”Mesaj Geri Alındı” şeklinde bildirim verilecek.
Hali hazırda kullanılabilir olan bu özellik sadece WhatsApp’ın en son sürümünde bulunmakta. Daha önceki sürümlerde bu özellik yok. Dolayısıyla mağazadan en son sürümü kontrol etmeniz gerekiyor. Güncellemenin cihazınıza gelmesi biraz zaman alabilir.
Kaynak; Ibtimes


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir