Karşınızda Qualcomm Snapdragon 450


Giriş seviyesi

Qualcomm kısa bir süre önce yeni yongasını duyurdu. Temel olarak giriş seviyesinde gördüğümüz Snapdragon 4xx serisinin en iyisi olarak karşımıza bu sefer Snapdragon 450 çıkıyor. Yeni yonga aynı zamanda enerji verimliliği noktasında da oldukça iddialı.
Snapdragon 625 yongasının kırpılmışı diyebileceğimiz yeni işlemci, enerji verimliliğine ciddi anlamda odaklanıyor. 8 çekirdekli bir yapıya sahip olan Snapdragon 450, 1.8 GHz hızında çalışan Cortex-A53 çekirdeklerine ve  600MHz hızında çalışan Adreno 506 birimine sahip.
Snapdragon 450’yi enerji verimliliği konusunda daha iyi yapan en önemli kilit özellik ise 14nm LPP sürecinde üretiliyor olması. Bununla birlikte bu, Snapdragon 4xx ailesi için bir ilk anlamına da geliyor. Yeni yonga ayrıca, 300 Mbps X9 LTE modem, USB 3.0, çift 13 MP kamera desteği ve Quick Charge 3.0 gibi teknolojileri barındırıyor. Kamera tarafında görüntü işlem birimi (ISP) de geliştirilmiş, artık gerçek zamanlı efektleri akıcı bir şekilde uygulanabilecek, ve çift kamera deneyimi daha iyi yaşatılacak.
Aktarılanlara göre Snapdragon 450 yakında seri üretime girip örneklemelerine başlanacak. Muhtemelen bu yılın sonlarına doğru bu yongayı kullanan  ilk cihazlar tanıtılacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir