LG Akıllı Buzdolabı Tanıttı; Cortana ve Windows 10 var İçinde


Akıllı” şeyler artık her tarafımızı sarmış durumda diyebiliriz. Akıllı evler, arabalar, telefonlar, tabletler ve saatler derken sıra buzdolaplarına geldi. IFA fuarında akıllı buzdolabı ile karşımıza çıkan LG, bu yenilikçi çözümüyle dikkatleri çekmeyi başardı. Ayrıca LG böylece Samsung’un FamilyHub ailesine de rakip oldu.
LG Signature serisi adı altında piyasaya çıkacak olan akıllı buzdolabının ön yüzünde 29 inch devasa bir ekran yer alıyor. Tam olarak ekran denemez zira kendisi tam olarak bir Windows 10 tablet. Evet, bilgisayarda Windows 10 işletim sistemi çalışıyor. 2GB RAM ve 1080p ekranında klasik Windows 10 kullanımına izin veren buzdolabı ayrıca Cortana sesli asistanıyla komutları yerine getiriyor (Örneğin müzik çalmak).
515264-lg-smart-fridge-primary
Ek olarak bünyesinde bir de 2 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera barındıran buzdolabı (kamera, RAM… sanki akıllı telefon tanıtıyoruz gibi hissettim) bu sayede içerideki yiyecekleri size ekranında veya cep telefonunuzda gösterebiliyor. LG’nin IFA fuarında tanıttığı bu dev tablet pardon, buzdolabının fiyatı ise henüz belli değil.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir